C0805C101J2GACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C0805C101J2GACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0805C101J2GACAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0805C101J2GACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0805C101J2GACAUTO
Beskrivning
CAP CER 100PF 200V C0G/NP0 0805
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 pF ±5% 200V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0805 (metrisk 2012)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0805C101J2GACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0805 (metrisk 2012)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,079" x B 0,049" (2,00 x 1,25mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,035" (0,88mm)