C0603Y221K1RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-16492-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-16492-1-ND - Remsbit (CT)
399-16492-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603Y221K1RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 220PF 100V X7R 0603 AUTO
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C0603Y221K1RACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Flytande elektrod, mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)