C0603X473K1RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C0603X473K1RACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0603X473K1RACAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0603X473K1RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603X473K1RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.047 µF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C0603X473K1RACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)