C0603X472J1GACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C0603X472J1GACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0603X472J1GACAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0603X472J1GACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603X472J1GACAUTO
Beskrivning
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0603X472J1GACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)