C0603X104M5RACAUTO | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C0603X104M5RACAUTO |
Beskrivning | CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603 |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 0.1 µF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C0603X104M5RACAUTO Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Egenskaper Mjuk avslutning |
Serie | Klassificeringar AEC-Q200 |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Tillämpningar |
Artikelstatus Aktiv | Monteringstyp |
Kapacitans | Inkapsling/låda 0603 (metrisk 1608) |
Tolerans ±20% | Storlek/dimension L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm) |
Spänning - märkt | Tjocklek (max) 0,037" (0,95mm) |