C0603X104M5RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C0603X104M5RACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0603X104M5RACAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0603X104M5RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603X104M5RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0603X104M5RACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Mjuk avslutning
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,037" (0,95mm)