C0603C560J5GACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-15957-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-15957-1-ND - Remsbit (CT)
399-15957-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C560J5GACAUTO
Beskrivning
CAP CER 56PF 50V C0G/NP0 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
56 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0603C560J5GACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)