C0603C473J4REC7411 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 19 521
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Walsin Technology Corporation
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.047 µF ±5% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0603C473J4REC7411
DigiKeys produktnummer
C0603C473J4REC7411-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C473J4REC7411
Beskrivning
CAP CER 0603 47NF 16V X7R 5%
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0603C473J4REC7411 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,035" (0,90mm)