C0603C473J1RAC7411 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
0.047 µF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
cut-tape-render
C0603C473J1RAC7411
DigiKeys produktnummer
399-C0603C473J1RAC7411TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C473J1RAC7411
Beskrivning
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0603C473J1RAC7411 Modeller
Kategori
Spänning - märkt
Tillv.
Temperaturkoefficient
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)