C0603C472K5RAC74117042 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
4700 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
cut-tape-render
C0603C472K5RAC74117042
DigiKeys produktnummer
399-C0603C472K5RAC74117042TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C472K5RAC74117042
Beskrivning
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Spänning - märkt
Tillv.
Temperaturkoefficient
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)