C0603C472K4RECAUTO
DigiKeys produktnummer
399-17879-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-17879-1-ND - Remsbit (CT)
399-17879-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C472K4RECAUTO
Beskrivning
CAP CER 0603 4.7NF 16V X7R 10%
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C0603C472K4RECAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)