C0603C472J3RACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0603C472J3RACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0603C472J3RACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0603C472J3RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C472J3RACTU
Beskrivning
CAP CER 4700PF 25V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±5% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0603C472J3RACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)