C0603C472J1HACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-15859-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-15859-1-ND - Remsbit (CT)
399-15859-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C472J1HACAUTO
Beskrivning
CAP CER 4700PF 100V X8R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer X8R 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0603C472J1HACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-150°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, hög temperatur
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)