C0603C470K5GACAUTO7411
DigiKeys produktnummer
399-C0603C470K5GACAUTO7411TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C470K5GACAUTO7411
Beskrivning
CAP CER 0603
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0603 (metrisk 1608)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0603C470K5GACAUTO7411 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±10%
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Spänning - märkt
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)