C0603C272K1RAC3112 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
2700 pF ±10% 100V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
cut-tape-render
C0603C272K1RAC3112
DigiKeys produktnummer
399-C0603C272K1RAC3112TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C272K1RAC3112
Beskrivning
CAP CER 2700PF 100V X7R 0603
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)