C0603C104K4RAC7081
DigiKeys produktnummer
399-C0603C104K4RAC7081TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0603C104K4RAC7081CT-ND - Remsbit (CT)
399-C0603C104K4RAC7081DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0603C104K4RAC7081
Beskrivning
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF ±10% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0603 (metrisk 1608)
EDA-/CAD-modeller
C0603C104K4RAC7081 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Monteringstyp
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,031" (1,60 x 0,80mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,034" (0,87mm)