C052H472J1G5GAT500
DigiKeys produktnummer
399-11646-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-11646-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C052H472J1G5GAT500
Beskrivning
CAP CER 4700PF 100V C0G/NP0 RAD
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4700 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 Radial
EDA-/CAD-modeller
C052H472J1G5GAT500 Modeller
Kategori
Egenskaper
Låg ESL, hög temperatur
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
L 0,190" x B 0,090" (4,83 x 2,29mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,245" (6,22mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Spänning - märkt
Ledartyp
Formade ledningar
Temperaturkoefficient
Basproduktens nummer
Arbetstemperatur
-55°C-200°C