C052C180K2R5TA7303
DigiKeys produktnummer
399-C052C180K2R5TA7303TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C052C180K2R5TA7303CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C052C180K2R5TA7303
Beskrivning
CAP CER 18PF 200V X7R RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
33 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
18 pF ±10% 200V Keramiska kondensatorer X7R Radial
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
C052C180K2R5TA7303 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Monteringstyp
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Inkapsling/låda
Radial
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,190" x B 0,090" (4,83 x 2,29mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,200" (5,08mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)