C0402T103K5RAL38847212 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 1 612
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Bilden för C0402T103K5RAL38847212 är inte tillgänglig
C0402T103K5RAL38847212
DigiKeys produktnummer
399-C0402T103K5RAL38847212TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402T103K5RAL38847212
Beskrivning
.010UF 50.0V
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10000 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
COTS
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)