C0402S561K5RACTU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
KEMET
I lager: 0
Datablad
560 pF ±10% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
C0402S561K5RACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0402S561K5RACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402S561K5RACTU
Beskrivning
CAP CER 0402
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
C0402S561K5RACTU Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Flytande elektrod
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Tolerans
±10%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)