C0402C561K3JACTU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
560 pF ±10% 25V Keramiska kondensatorer U2J 0402 (metrisk 1005)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C0402C561K3JACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0402C561K3JACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C561K3JACTU
Beskrivning
CAP CER 560PF 25V U2J 0402
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0402C561K3JACTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, låg förlustfaktor
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)