C0402C390J5GACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0402C390J5GACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0402C390J5GACTUCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0402C390J5GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C390J5GACTU
Beskrivning
CAP CER 39PF 50V C0G/NP0 0402
Detaljerad beskrivning
39 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
C0402C390J5GACTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±5%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)