C0402C153M4REC7411 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KEMET
I lager: 0
Datablad
Walsin Technology Corporation
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
0.015 µF ±20% 16V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0402C153M4REC7411
DigiKeys produktnummer
C0402C153M4REC7411-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C153M4REC7411
Beskrivning
CAP CER 0402 15NF 16V X7R 20%
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0402C153M4REC7411 Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±20%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)