C0402C121J1GACTU | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | C0402C121J1GACTU |
Beskrivning | CAP CER 120PF 100V C0G/NP0 0402 |
Tillverkarens standardleveranstid | 13 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 120 pF ±5% 100V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | C0402C121J1GACTU Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Tillv. | Egenskaper Låg ESL |
Serie | Tillämpningar |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Monteringstyp |
Artikelstatus Aktiv | Inkapsling/låda 0402 (metrisk 1005) |
Kapacitans | Storlek/dimension L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm) |
Tolerans ±5% | Tjocklek (max) 0,022" (0,55mm) |