C0402C102M5RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-C0402C102M5RACAUTOTR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0402C102M5RACAUTOCT-ND - Remsbit (CT)
399-C0402C102M5RACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C102M5RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±20% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
C0402C102M5RACAUTO Modeller
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Spänning - märkt
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)