C0402C102K3RACAUTO
DigiKeys produktnummer
399-6824-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-6824-1-ND - Remsbit (CT)
399-6824-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C102K3RACAUTO
Beskrivning
CAP CER 1000PF 25V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
1000 pF ±10% 25V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
EDA-/CAD-modeller
C0402C102K3RACAUTO Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Klassificeringar
AEC-Q200
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±10%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)