C0402C102J5RAC31217042 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
KEMET
I lager: 0
KEMET
I lager: 0
Datablad
1000 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer X7R 0402 (metrisk 1005)
cut-tape-render
C0402C102J5RAC31217042
DigiKeys produktnummer
399-C0402C102J5RAC31217042TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C102J5RAC31217042
Beskrivning
CAP CER 1000PF 50V X7R 0402
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Klassificeringar
AEC-Q200
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)