C0402C102F4JACTU är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
KEMET
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
1000 pF ±1% 16V Keramiska kondensatorer U2J 0402 (metrisk 1005)
KEMET U2J Dielectric MLCCs | Digi-Key Daily
C0402C102F4JACTU
DigiKeys produktnummer
399-C0402C102F4JACTUTR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C102F4JACTU
Beskrivning
CAP CER 1000PF 16V U2J 0402
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
C0402C102F4JACTU Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Egenskaper
Låg ESL, låg förlustfaktor
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)
Tolerans
±1%
Tjocklek (max)
0,022" (0,55mm)