C0402C100J5GAC3121
DigiKeys produktnummer
399-C0402C100J5GAC3121TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-C0402C100J5GAC3121CT-ND - Remsbit (CT)
399-C0402C100J5GAC3121DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
C0402C100J5GAC3121
Beskrivning
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0402
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 pF ±5% 50V Keramiska kondensatorer C0G, NP0 0402 (metrisk 1005)
Kategori
Temperaturkoefficient
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Egenskaper
Låg ESL
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Tillämpningar
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Kapacitans
Inkapsling/låda
0402 (metrisk 1005)
Tolerans
±5%
Storlek/dimension
L 0,039" x B 0,020" (1,00 x 0,50mm)