ALH82A910CC600
DigiKeys produktnummer
399-ALH82A910CC600-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ALH82A910CC600
Beskrivning
CAP ALUM 91UF 20% 600V SNAP TH
Detaljerad beskrivning
91 µF 600 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 1,536 Ohm vid 100Hz 3000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
1.1 A @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
3.12 A @ 10 kHz
Impedans
1.036 Ohms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
600 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,536 Ohm vid 100Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-40°C-105°C