ALH82A820CB550
DigiKeys produktnummer
399-ALH82A820CB550-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ALH82A820CB550
Beskrivning
CAP ALUM 82UF 20% 550V SNAP TH
Detaljerad beskrivning
82 µF 550 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 1,584Ohm vid 100 Hz 3000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
1.06 A @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
2.95 A @ 10 kHz
Impedans
1.088 Ohms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
550 V
Höjd - monterad (max)
1,260" (32,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,584Ohm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-40°C-105°C