ALH82A131CD550
DigiKeys produktnummer
399-ALH82A131CD550-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ALH82A131CD550
Beskrivning
CAP ALUM 130UF 20% 550V SNAP TH
Detaljerad beskrivning
130 µF 550 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 1Ohm vid 100 Hz 3000tim vid 105°C
Rippelström @ låg frekvens
1.44 A @ 100 Hz
Rippelström @ hög frekvens
3.96 A @ 10 kHz
Impedans
687 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
550 V
Höjd - monterad (max)
1,654" (42,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1Ohm vid 100 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-40°C-105°C