ALH82A101CC550
DigiKeys produktnummer
399-ALH82A101CC550-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ALH82A101CC550
Beskrivning
CAP ALUM 100UF 20% 550V SNAP TH
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 550 V Elektrolytkondensatorer aluminium Radial, kapsling - snäppfäste 1,299Ohm vid 100Hz 3000tim vid 105°C
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
1.22 A @ 100 Hz
Förpackning
Tråg
Rippelström @ hög frekvens
3.38 A @ 10 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
892 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
1,181" diam. (30,00mm)
Spänning - märkt
550 V
Höjd - monterad (max)
1,457" (37,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,299Ohm vid 100Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
3000tim vid 105°C
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - snäppfäste
Arbetstemperatur
-40°C-105°C