A798V477M002PTE009 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | A798V477M002PTE009 |
Beskrivning | CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 57 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 470 µF 2 V Aluminium - polymerkondensatorer 2917 (metrisk 7343) 9mOhm 3000tim vid 125°C |
Datablad | Datablad |
Kategori | Livslängd @ temp. 3000tim vid 125°C |
Tillverkare KEMET | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Tillämpningar General Purpose |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Rippelström @ hög frekvens 6.75 A @ 100 kHz |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm) |
Typ Polymer | Höjd - monterad (max) 0,083" (2,10mm) |
Kapacitans 470 µF | Monteringstyp Ytmontering |
Tolerans ±20% | Inkapsling/låda 2917 (metrisk 7343) |
Spänning - märkt 2 V | Basproduktens nummer |
ESR (Equivalent Series Resistance) 9mOhm |