A798V477M002PTE009
DigiKeys produktnummer
399-A798V477M002PTE009TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-A798V477M002PTE009CT-ND - Remsbit (CT)
399-A798V477M002PTE009DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A798V477M002PTE009
Beskrivning
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
57 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 µF 2 V Aluminium - polymerkondensatorer 2917 (metrisk 7343) 9mOhm 3000tim vid 125°C
Kategori
Livslängd @ temp.
3000tim vid 125°C
Tillverkare
KEMET
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ hög frekvens
6.75 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Typ
Polymer
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,10mm)
Kapacitans
470 µF
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±20%
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Spänning - märkt
2 V
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
9mOhm