A798D477M002PTE009
DigiKeys produktnummer
399-A798D477M002PTE009TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A798D477M002PTE009
Beskrivning
CAP ALUM POLY 470UF 20% 2V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 µF 2 V Aluminium - polymerkondensatorer 2917 (metrisk 7343) 9mOhm 3000tim vid 125°C
Kategori
Livslängd @ temp.
3000tim vid 125°C
Tillverkare
KEMET
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Tillämpningar
General Purpose
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Rippelström @ hög frekvens
5.27 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Typ
Polymer
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Kapacitans
470 µF
Monteringstyp
Ytmontering
Tolerans
±20%
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Spänning - märkt
2 V
Basproduktens nummer
ESR (Equivalent Series Resistance)
9mOhm