A780EN476M1HLAS050
DigiKeys produktnummer
399-A780EN476M1HLAS050TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-A780EN476M1HLAS050CT-ND - Remsbit (CT)
399-A780EN476M1HLAS050DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A780EN476M1HLAS050
Beskrivning
CAP ALUM HYBRID 47UF 20% 50V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
47 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 50mOhm 4000tim vid 125°C
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
KEMET
Klassificeringar
AEC-Q200
Serie
Tillämpningar
Automotive
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ låg frekvens
237.6 mA @ 100 Hz
Artikelstatus
Aktiv
Rippelström @ hög frekvens
1.08 A @ 100 kHz
Typ
Hybrid
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
47 µF
Höjd - monterad (max)
0,394" (10,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,260" x B 0,260" (6,60 x 6,60mm)
Spänning - märkt
50 V
Monteringstyp
Ytmontering
ESR (Equivalent Series Resistance)
50mOhm
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
Livslängd @ temp.
4000tim vid 125°C