A768KE336M1HLAE042
DigiKeys produktnummer
399-A768KE336M1HLAE042TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-A768KE336M1HLAE042CT-ND - Remsbit (CT)
399-A768KE336M1HLAE042DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A768KE336M1HLAE042
Beskrivning
CAP ALUM POLY 33UF 20% 50V SMD
Detaljerad beskrivning
33 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 42mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A768KE336M1HLAE042 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
65 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
1.3 A @ 100 kHz
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Kapacitans
33 µF
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
42mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C