A768KE187M1ELAE029
DigiKeys produktnummer
399-A768KE187M1ELAE029TR-ND - Remsa och spole (TR)
399-A768KE187M1ELAE029CT-ND - Remsbit (CT)
399-A768KE187M1ELAE029DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A768KE187M1ELAE029
Beskrivning
CAP ALUM POLY 180UF 20% 25V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
26 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
180 µF 25 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 29mOhm 2000tim vid 125°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A768KE187M1ELAE029 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
KEMET
Tillämpningar
General Purpose
Serie
Rippelström @ låg frekvens
80 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ hög frekvens
1.6 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Typ
Polymer
Höjd - monterad (max)
0,276" (7,00mm)
Kapacitans
180 µF
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,327" x B 0,327" (8,30 x 8,30mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - märkt
25 V
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
ESR (Equivalent Series Resistance)
29mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C