A767MU107M1VLAE029
DigiKeys produktnummer
399-13689-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-13689-1-ND - Remsbit (CT)
399-13689-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A767MU107M1VLAE029
Beskrivning
CAP ALUM POLY 100UF 20% 35V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 29mOhm 2000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
A767MU107M1VLAE029 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Rippelström @ låg frekvens
125 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
2.5 A @ 100 kHz
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Höjd - monterad (max)
0,508" (12,90mm)
Kapacitans
100 µF
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,406" x B 0,406" (10,30 x 10,30mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
29mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C