A767MU107M1JLAE028 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | A767MU107M1JLAE028 |
Beskrivning | CAP ALUM POLY 100UF 20% 63V SMD |
Tillverkarens standardleveranstid | 20 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 100 µF 63 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 28mOhm 2000tim vid 105°C |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | A767MU107M1JLAE028 Modeller |
Kategori | Arbetstemperatur -55°C-105°C |
Tillverkare KEMET | Tillämpningar General Purpose |
Serie | Rippelström @ låg frekvens 127.5 mA @ 120 Hz |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Rippelström @ hög frekvens 2.55 A @ 100 kHz |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension 0,394" diam. (10,00mm) |
Typ Polymer | Höjd - monterad (max) 0,508" (12,90mm) |
Kapacitans 100 µF | Monteringsyta vid ytmontering L 0,406" x B 0,406" (10,30 x 10,30mm) |
Tolerans ±20% | Monteringstyp Ytmontering |
Spänning - märkt 63 V | Inkapsling/låda Radial, kapsling - SMD |
ESR (Equivalent Series Resistance) 28mOhm | Basproduktens nummer |
Livslängd @ temp. 2000tim vid 105°C |