A765BC107M0JLAE025
DigiKeys produktnummer
399-13668-2-ND - Remsa och spole (TR)
399-13668-1-ND - Remsbit (CT)
399-13668-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A765BC107M0JLAE025
Beskrivning
CAP ALUM POLY 100UF 20% 6.3V SMD
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 6.3 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapsling - SMD 25mOhm 2000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A765BC107M0JLAE025 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillverkare
KEMET
Tillämpningar
General Purpose
Serie
Rippelström @ låg frekvens
85 mA @ 120 Hz
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Rippelström @ hög frekvens
1.7 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Typ
Polymer
Höjd - monterad (max)
0,248" (6,30mm)
Kapacitans
100 µF
Monteringsyta vid ytmontering
L 0,209" x B 0,209" (5,30 x 5,30mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Ytmontering
Spänning - märkt
6.3 V
Inkapsling/låda
Radial, kapsling - SMD
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C