A759MX447M1HAAE028
DigiKeys produktnummer
399-A759MX447M1HAAE028-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A759MX447M1HAAE028
Beskrivning
CAP ALUM POLY 440UF 20% 50V TH
Detaljerad beskrivning
440 µF 50 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 28mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A759MX447M1HAAE028 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
300.5 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
6.01 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
440 µF
Höjd - monterad (max)
0,787" (20,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
28mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C