A759MU277M1VAAE022
DigiKeys produktnummer
399-A759MU277M1VAAE022-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A759MU277M1VAAE022
Beskrivning
CAP ALUM POLY 270UF 20% 35V TH
Detaljerad beskrivning
270 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 22mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A759MU277M1VAAE022 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
187 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
3.74 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
270 µF
Höjd - monterad (max)
0,551" (14,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
22mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C