A759KS477M1AAAE014
DigiKeys produktnummer
399-A759KS477M1AAAE014-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A759KS477M1AAAE014
Beskrivning
CAP ALUM POLY 470UF 20% 10V TH
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 µF 10 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 14mOhm 2000tim vid 125°C
EDA-/CAD-modeller
A759KS477M1AAAE014 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Rippelström @ låg frekvens
242.2 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
4.844 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
470 µF
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
14mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C