A759KS107M1VAAE031
DigiKeys produktnummer
399-16568-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A759KS107M1VAAE031
Beskrivning
CAP ALUM POLY 100UF 20% 35V TH
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 31mOhm 2000tim vid 125°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A759KS107M1VAAE031 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillverkare
KEMET
Tillämpningar
General Purpose
Serie
Rippelström @ låg frekvens
214.5 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
4.29 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Typ
Polymer
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
100 µF
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - märkt
35 V
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
ESR (Equivalent Series Resistance)
31mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C