A750MV477M1VAAE018
DigiKeys produktnummer
399-A750MV477M1VAAE018-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A750MV477M1VAAE018
Beskrivning
CAP ALUM POLY 470UF 20% 35V TH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 µF 35 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 18mOhm 2000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
A750MV477M1VAAE018 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Rippelström @ låg frekvens
225 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
4.5 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
470 µF
Höjd - monterad (max)
0,630" (16,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C