A750KS477M1CDAE013
DigiKeys produktnummer
399-A750KS477M1CDAE013CT-ND - Remsbit (CT)
399-A750KS477M1CDAE013TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A750KS477M1CDAE013
Beskrivning
CAP ALUM POLY 470UF 20% 16V TH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 µF 16 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 13mOhm 2000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
A750KS477M1CDAE013 Modeller
Kategori
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Rippelström @ låg frekvens
205 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
4.1 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
470 µF
Storlek/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,512" (13,00mm)
Spänning - märkt
16 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
13mOhm