A750EK477M0JAAE018
DigiKeys produktnummer
399-13661-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A750EK477M0JAAE018
Beskrivning
CAP ALUM POLY 470UF 20% 6.3V TH
Detaljerad beskrivning
470 µF 6.3 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 18mOhm 2000tim vid 105°C
EDA-/CAD-modeller
A750EK477M0JAAE018 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Rippelström @ låg frekvens
155 mA @ 120 Hz
Rippelström @ hög frekvens
3.1 A @ 100 kHz
Ledaravstånd
0,098" (2,50mm)
Storlek/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
470 µF
Höjd - monterad (max)
0,354" (9,00mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
18mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C