A750BG227M0JAAE020
DigiKeys produktnummer
399-13660-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A750BG227M0JAAE020
Beskrivning
CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V TH
Tillverkarens standardleveranstid
22 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
220 µF 6.3 V Aluminium - polymerkondensatorer Radial, kapslad 20mOhm 2000tim vid 105°C
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
A750BG227M0JAAE020 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Tillverkare
KEMET
Tillämpningar
General Purpose
Serie
Rippelström @ låg frekvens
125 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
2.5 A @ 100 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Ledaravstånd
0,079" (2,00mm)
Typ
Polymer
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
220 µF
Höjd - monterad (max)
0,315" (8,00mm)
Tolerans
±20%
Monteringstyp
Genomgående hål
Spänning - märkt
6.3 V
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Basproduktens nummer
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C